مجموعه امکانات درمان بیماریهای پوستی در کلینیک دکتر الهه قانعی

پوست شما حساس‌تر از آن‌چه که تصور می‌کنید است. به عنوان مثال اگر شخص عادت داشته باشد که مرتب به صورت خود دست بزند به دلیل وجود انواع باکتری‌ها در دست، این امر می‌تواند منجر به ایجاد جوش بر روی پوست صورت شود. یا کافیست بدون شستن دست بر روی پوست صورت آرایش انجام گیرد تا به احتمال قوی منجر به ورود باکتری به پوست صورت گردد. از سوی دیگر برخی علل داخلی نیز می‌تواند ساز‌ و ‌کار طبیعی پوست را مختل کند، مانند عدم تعادل هورمونی که گاه منجر به خشکی بیش از حد پوست می‌شود و یا کم‌بود برخی از ویتامین‌ها و کمبود آهن که می‌تواند منجر به تیرگی رنگ بخش‌هایی از پوست شود.

از دیگر عوامل مشکل‌ساز برای پوست می‌توان به عوامل روحی-روانی اشاره نمود، نظیر عوامل سایکوفیزیولوژیک و افزایش ناراحتی پوستی به دنبال افزایش اضطراب و تنش فرد. هم‌چنین داشتن وسواس یا حالتی که شخص از ترس بد دیده شدن دچار ترس و اضطراب شدید می‌شود. گاهی نیز در برخی از این نوع ناراحتی‌ها، شخص بدون داشتن ناراحتی پوستی احساس مورمور شدن و یا خارش پوست می‌کند. البته در چنین مواردی عامل اصلی بهبود از بین بردن منبع اولیه‌ی تنش و اضطراب فرد خواهد بود و فرد نیاز به مراجعه به روان‌شناس یا روان‌پزشک خواهد داشت.

علاوه برجنبه‌ی سلامتی، جلوه‌ی پوست ما در ذهن افراد به صورت ناخودآگاه با هویت ما پیوند می‌خورد و هرگونه مشکلی در پوست و به‌خصوص پوست دست و صورت از لحاظ اجتماعی بر روابط و اعتماد به‌نفسمان اثر منفی برجای می‌گذارد.

 

کلینیک لیزر، پوست و مو دکتر قانعی ارائه دهنده ی خدمات زیبایی در اصفهان میباشد.

لیزر موهای زائد زیر بغل

دکتر الهه قانعی پوست

نوشتن دیدگاه