PRP چیست؟

PRP مخفف عبارت platelet rich plasma و به معناى پلاسماى غنى از پلاکت است که از خون تازه تهیه مى‌شود.

اولین بار جراحان پلاستیک و دندانپزشکان در دهه‌ى ٩٠ میلادى از این فرآورده به منظور تسریع روند ترمیم بافتى استفاده کردند، درسال ٢٠٠٤ دکتر آلن میشرا که در زمینه طب ورزشى فعالیت مى‌کرد، متوجه اثر درمانى PRP در درمان التهابات تاندون‌هاى آسیب‌دیده‌ى ورزشکاران شد؛ از آن زمان تا امروز کاربردهاى متعدد PRP در درمان بیماری‌هاى مختلف و از جمله در طب زیبایى شناخته شده است. پی آر پی مو اصفهان از خدماتی است که به صورت کاملا تخصصی در کلینیک دکتر قانعی ارائه می گردد.

 

مکانیسم اثر PRP مو چیست؟

اثر PRP تا حد زیادى به اثر پلاکت‌ها مربوط مى‌شود، پلاکت‌ها یکى از سلول‌هاى موجود در خون هستند که نقش مهمى در انعقاد خون دارند؛ اما آنچه اخیراً فهمیده‌ایم نقش آنها در ترمیم و رشد و نمو بافتى است.

بعد از ایجاد جراحت در هر نقطه از بدن، خونریزى و به دنبال آن، فعال شدن پلاکت‌ها، فرآیند پیچیده‌اى آغاز مى‌شود که در نهایت منجر به بهبود، ترمیم و بازسازى بافت آسیب دیده مى‌شود، بنابراین به نظر مى‌رسد اگر ما پلاکت‌هاى فعال شده را در جایى که مورد نظر ماست تزریق کنیم، موجب تحریک و شروع فرآیند بافت‌سازى در آن محل خواهیم شد. مثلاً در فولیکول مو باعث رویش مجدد موهاى طبیعى؛ در پوست، باعث تجدید ساختار و جوانسازى آن و رفع آسیب‌هایى نظیر چین و چروک و.... و در مفصل باعث ترمیم غضروف مى‌شود.

 

پی آر پی مو اصفهان : چگونه در درمان ریزش مو کمک می کند؟

وقتی فولیکول های مو و یا ریشه موها سالم است، رشد موها نیز طبیعی است. فولیکول های مو به دلیل تغذیه شان توسط خون زنده می مانند. وقتی ما پلاکت ها را توسط پی آر پی به محل فولیکول آسیب دیده مو وارد می کنیم، مکانیسم ترمیم زخم به صورت طبیعی تقویت می شود. برخی پزشکان در سراسر جهان بر این باورند که PRP می تواند برای تحریک رشد فولیکول های مو، جهت جلوگیری از ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد.

هزینه پی آر پی مو اصفهان

هزینه پی آر پی مو اصفهان 

کلینیک لیزر، پوست و مو دکتر قانعی ارائه دهنده ی خدمات زیبایی در اصفهان میباشد.

نوشتن دیدگاه