سوختگی بعد از لیزر موهای زائد

سوختگی های خفیف: سوختگی خفیف درجه یک پوستی به دنبال لیزر، عارضه شایعی نیست ولی خوشبختانه یکی از عوارض لیزر موهای زائد به صورت کوتاه مدت بوده و در صورتی که این اتفاق ایجاد گردد فرد باید از کمپرس سرد استفاده نموده و پماد زینک اکساید استفاده کند. این عارضه طی ۳ تا ۱۰ روز از بین خواهد رفت.

تاول های پوستی: این عارضه به دنبال سوختگی های خفیف پوستی ایجاد می شود و معمولا در صورت مراقبت مناسب، طی ۷ تا ۱۴ روز بهبود خواهند یافت. این یکی از عوارض لیزر موهای زائد است که خیلی شایع نیست

«سوختگی پوست به دنبال لیزر موهای زائد در بین افرادی که دارای پوست تیره هستند بیشتر مشاهده می‌شود ازاین‌رو در لیزر درمانی پوست‌های تیره، نباید از انرژی بالا استفاده کرد.»

در لیزر درمانی به دلیل استفاده از انرژی زیاد و تولید حرارت، در صورت عدم استفاده صحیح و مناسب ممکن است انواع سوختگی‌ها ایجاد شود. 

در صورت بروز سوزش و قرمزی پس از لیزر استفاده از کمپرس سرد و پماد زینک اکساید کمک کننده است و در صورت بروز تاول و زخم پمادهای آنتی‌بیوتیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین به افرادی که دچار سوختگی شده‌اند توصیه می‌شود که حتی‌الامکان در معرض آفتاب قرار نگیرند تا شانس بروز تیرگی پوست کاهش یابد.

 

کلینیک لیزر دکتر قانعی ارائه دهنده ی خدمات زیبایی ، لیزر الکساندرایت در اصفهان، لیزر موهای زائد در اصفهان، لیزر بیکینی اصفهان میباشد.

دستگاه لیزر الکسانداریت

نوشتن دیدگاه