لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

یکی از پر طرفدار‌ترین روش‌ها برای از بین بردن مو‌های زائد، لیزر درمانی است. با پیشرفت تکنولوژی در دستگاه‌های لیزر، در سال‌های اخیر، اعتماد به این روش بیشتر شده است. به همین دلیل بازار لیزر درمانی بسیار گرم است و رقابت زیاد. برای همین است که هر روز در صفحات مجازی با تخفیف های ویژه برای لیزر کردن مو‌های زائد رو به رو می‌شوید.
اگر تا به حال برای لیزر درمانی اقدام نکرده‌اید احتمالا به نتیجه آن شک دارید و یا فکر می‌کنید حتما عوارض جانبی بالقوه‌ای در بدن توسط لیزر ایجاد می شود، با ما همراه باشید تا در این مطلب درباره لیزر مو‌های زائد همه چیز را بگوییم.

لیزر مو‌های زائد صورت

لیزر مو‌های زائد چگونه انجام می‌شود؟

در تمام دستگاه‌های لیزر چه به صورت حرفه‌ای و چه به صورت خانگی از پالس‌های مختلف اشعه لیزر استفاده می شود تا ریشه مو‌های زائد سست شود و در مرحله‌های بعدی کاملا از بین بروند یا خیلی نرم و کمرنگ بشوند. در واقع تضاد رنگ بین پوست و موی زائد باعث می‌شود که لیزر، مو‌های زائد را تشخیص بدهد و به نوعی با گرم کردن ریشه این مو‌ها، آنها را از بین ببرد.

آیا لیزر مو‌های زائد عوارض جانبی دارد؟

روش لیزر درمانی برای از بین بردن مو‌های زائد توسط سازمان بهداشت امریکا و همچنین سازمان بهداشت کشورمان مورد تایید است پس در نظر داشته باشید که اگر حتی در این باره شک و شبهه ای وجود داشت در این سازمان ها تایید نمی شدند. ولی مانند هر روش درمانی، در این روش باید نکاتی رعایت شود تا بهترین نتیجه به دست بیاید. گاهی صحبت‌هایی درباره سرطان‌زا بودن لیزر درمانی گفته می شود یا بعضی فکر می‌کنند که لیزر ممکن است غدد لنفاوی را دچار مشکل کند ولی واقعیت این است که لیزر بیش از یک میلیمتر به عمق پوست، نفوذ نمی‌کند.

لیزر درمانی

آیا لیزر مو‌های زائد، برای هیچ کس ممنوع نیست؟

لیزر مو‌های زائد برای افرادی که بیماری های خاص دارند ممنوع می‌باشد البته پزشک قبل از انجام لیزر درباره بیماری‌ها و سابقه آنها از شما سوال می کند همچنین هر دارویی مصرف می‌کنید باید به پزشک خود اطلاع دهید و بعد لیزر درمانی را شروع کنید. همچنین زنان باردار هم نباید لیزر درمانی انجام دهند تا بحال هیچ موردی از عوارض لیزر بر زنان باردار مشاهده نشده ولی توصیه پزشک این است که زنان باردار لیزر درمانی را به بعد از زایمان موکول کنند و این کار در زمان شیردهی هیچ مشکلی ندارد.

آیا لیزر مو‌های زائد برای همه افراد نتیجه می‌دهد؟

لیزر درمانی تقریبا برای همه افراد نتیجه می‌دهد ولی باید بدانید که رنگ پوست و رنگ مو‌های زائد در نتیجه نهایی لیزر بسیار مهم است و معمولا پوست های روشن و مو‌های تیره بهترین نتیجه را به لیزر درمانی نشان می‌دهند. همچنین اگر نوع پرمویی به دلیل مشکلات هورمونی باشد ابتدا این مشکل باید با مصرف دارو و زیر نظر پزشک برطرف شود و سپس لیزر درمانی را شروع کنید. باید تمام جلسات لیزر که پزشک تعیین می‌کند را انجام دهید چون لیزر در دوره خاصی از رشد مو‌ها بر آنها تاثیر می‌گذارد. همچنین هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند مو‌های زائد را با استفاده از لیزر از بین ببرند.

بعد از چند جلسه از لیزر مو‌های زائد، تمام مو‌های زائد از بین می‌روند؟

همان طور که گفتیم در افردای که موهای زائد تیره و پوست روشن دارند تاثیر لیزر بسیار بیشتر است همچنین دستگاهی که لیزر مو‌های زائد با آن انجام می‌شود هم بسیار مهم است. ولی معمولا بعد از ۴ جلسه مو‌های زائد از بین می‌روند ولی ممکن است که تعدادی از مو‌ها در حالت استراحت به سر ببرند و هنوز توسط لیزر از بین نرفته باشند پس به تشخیص پزشکتان اعتماد کنید و هر تعداد جلسه که برایتان تعیین کرد این کار را ادامه دهید تا نتیجه خوبی بگیرید.

لیزر زیر بغل

آیا لیزر مو‌های زائد را فقط باید در کلینیک تخصصی انجام داد؟

باید بگوییم بله، تمام جلسات لیزر درمانی را فقط زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید و هرگز برای این کار به سالن‌های زیبایی و باشگاه های ورزشی مراجعه نکنید. حتی برای اینکه از نتیجه مطمئن باشید از دستگاه‌های لیزر خانگی هم استفاده نکنید و به یک متخصص پوست مراجعه کنیدو بعد تصمیم بگیرید.

آیا لیزر مو های زائد را در همه قسمت های بدن می‌توان انجام داد؟

هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان در تمام قسمت های صورت و بدن می‌توان لیزر درمانی را انجام داد ولی در نزدیکی چشم‌ها انجام لیزر ممنوع است چون ممکن است به سیستم بینایی صدمه وارد شود و برای همین است که هنگام انجام لیزر باید عینک مخصوص روی چشم شما قرار بگیرد، حتی اگر پزشک عینک را فراموش کرد شما حتما از او عینک را بخواهید. همچنین لیزر مو‌های زائد برای ابرو‌ها و پیشانی در نزدیک چشم انجام نمی‌شود. پس همان طور که گفتیم برای تمام قسمت‌های بدن لیزر مو‌های زائد را می توان انجام که به ترتیب صورت، گردن، سینه، شکم، زیر بغل، پشت بدن، بیکینی و پاها هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها می‌توان انجام داد.

لیزر درمانی صورت

چرا لیزر مو‌های زائد بهترین راه است؟

با مقایسه لیزر درمانی با سایر روش‌های اپیلاسیون مانند موم متوجه می‌شوید که این روش بهترین و بهداشتی‌ترین روش است و بخاطر اینکه توسط پزشک انجام می شود خیال شما راحت است که صدمه‌ای نمی‌بینید و از طرفی نتیجه لیزر درمانی دائمی است و شما برای همیشه از شر مو های زائد خلاص می‌شوید.

نکاتی درباره لیزر مو‌های زائد

برای انجام لیزر درمانی فقط به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.
اگر مشاغلی دارید که مجبورید مدت طولانی در معرض نور آفتاب باشید بهتر است از لیزر درمانی استفاده نکنید.
هر تعداد جلسه لیزر درمانی که پزشک تعیین کرد این کار را انجام دهید.
اگر مو‌های نرم و کرکی در بدن شما وجود دارد و دوست دارید همین مو‌ها هم به طور کامل از بین بروند ممکن است روند لیزر درمانی بیشتر طول بکشد چون این مو‌ها کمرنگ هستند و به همین دلیل تاثیر لیزر روی آنها به مرور مشخص می شود.

اگر با تمام این نکاتی که گفته شد تصمیم دارید برای لیزر مو های زائد اقدام کنید پیشنهاد ما این است که به کلینیک لیزر، پوست و موی دکتر قانعی مراجعه کنید. یا برای مشاوره رایگان با شماره 03136284115 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه