03136284115

info@drghanei.com

چگونه مو های زائد را برای همیشه از بین ببریم؟

پوست صاف و زیبا، یکی از مهم‌ترین عوامل زیبایی است. زیبایی پوست در نگاه اول توجه را جلب می‌کند و نشانه سلامتی درونی است. وقتی پوستی بی عیب و نقص داشته باشید واقعا تا حد زیادی اعتماد به نفس خواهید داشت . متاسفانه با پیشرفت زندگی ماشینی و به دنبال آن آلودگی‌های محیطی دست به دست هم می‌دهند و کیفیت پوست را از بین می‌برند. در نتیجه امروزه پوست انسان نیاز به مراقبت بیشتری دارد. حتی گاهی ممکن است پوست شما هیچ جوش یا لکی نداشته باشد ولی مو های زائد ضخیم و تیره روییده باشند و حس بدی در شما ایجاد کنند. به خصوص که وجود مو‌های زائد در خانم‌ها تاثیر منفی بیشتری دارد. حس زنانگی به صورت ذاتی طوری است که خانم‌ها دوست دارند همیشه پوست صاف و لطیفی داشته باشند، و این مو‌های زائد واقعا همه چیز را خراب می‌کنند. ولی نگران نباشید، حتی اگر با این مشکل رو به رو شده اید هزاران راه برای از بین بردن این مو‌ها وجود دارد. با این مطلب همراه باشید تا در این باره همه چیز را بدانید.

مو‌های زائد و دلایل آن

به طور طبیعی سر تا سر پوست انسان، دارای فولیکول مو است. که تعداد آنها در سر بیشتر از بقیه است. همچنین بعد از سن بلوغ این مو‌های زیر بغل و ناحیه تناسلی ضخیم‌تر و تیره تر می‌شوند. شما هم اگر فقط در این نواحی مو‌های زائد دارید، طبیعیست و نمی‌توان نام آن را پرمویی گذاشت. برای از بین بردن این مو‌ها راه‌های زیادی وجود دارد. راه هایی مانند اصلاح و یا شیو کردن، وکس و موم و کرم های موبر و غیره که همانطور که می‌دانید این راه‌ها، مو‌های زائد را به صورت موقتی از بین می‌برند و بعد از مدتی سر و کله آنها پیدا می‌شود. به علاوه اینکه بعضی از این راه‌ها دردناک هم هستند. در ادامه این مطلب به روش های دیگری از بین بردن مو‌های زائد می پردازیم.

از بین بردن موی زائد

پر مویی و دلایل آن

همان طور که در پاراگراف قبل گفتیم، وجود مو‌های زائد در بدن تا حدی طبیعی است ولی گاهی اوقات این مو های زائد بیشتر و ضخیم‌تر می شوند و در ناحیه های غیر معمول نیز رشد می‌کنند. برای مثال در خانم‌ها ممکن است مو های زائد روی بازو ها، دور سینه، خط ریش و خط تحتانی شکم رشد کنند. طبق آمار سازمان بهداشت، در کشور ما حدود ۲۵ درصد از خانم‌های بالغ، تنبلی تخمدان دارند. که یکی از دلایل به هم خوردن هورمون‌ها و رشد مو‌های زائد است. از طرفی سندروم تخمدان پلی کیستیک هم بسیار شایع است و عاملی دیگری برای رشد مو‌های زائد می‌باشد.

یکی دیگر از دلایل بوجود آمدن مو های زائد در آقایان و خانم ها ممکن است اضافه وزن باشد. با رشد سریع تعداد فروشگاه های فست فود و با کم شدن فعالیت افراد، اضافه وزن یکی از مشکلاتی است که جوامع در حال توسعه را بسیار درگیر کرده است. زیاد شدن وزن و بعد از آن چاقی، باعث می‌شود که هورمون مردانه در بدن بیشتر ترشح شود و همان طور که می‌دانید یعنی مو‌های زائد هم بیشتر خواهند شد.

یکی دیگر از تاثیرات منفی زندگی ماشینی و پر مشغله، استرس و فشار‌های روانی زیاد است که افراد زیادی درگیر آن هستند و انگار جزو جدا نشدنی زندگی بسیاری از ماست. استرس هم می‌تواندباعث بر هم خوردن میزان هورمون ها در بدن شما شود و با زیاد شدن هورمون مردانه، رشد موهای زائد چند برابر می‌گردد.

اطلاع از دلیل پر مویی

برای اینکه بتوانید راه حلی برای خلاص شدن از شر مو های زائد پیدا کنید باید ابتدا دلیل و منشا آن را در بدن خود بدانید. در غیر این صورت ممکن است هزینه‌های زیادی بپردازید و باز مو های زائد بعد از مدتی رشد کنند. پس قبل از هر کاری به پزشک متخصص پوست و یا متخصص غدد مراجعه کنید و مشکل خود را با او در میان بگذارید. پزشک آزمایش مناسب برای شما را انجام می‌دهد و بعد از آن می‌توانید از دلیل پرمویی در بدن خود مطلع شوید. البته باید بگوییم که گاهی پزشک چند دلیل برای پرمویی، تشخیص می‌دهد، دلیل اینکه به دقت نمی‌توان دلیل اصلی را گفت این است که سیستم هورمون‌ها در کل بدن به صورت زنجیره‌وار به هم متصل هستند و به این شکل تشخیص اینکه کدام دلیل باعث شروع اختلالات شده است، ممکن است سخت باشد. بر اساس مشکلی که دارید برای شما دارو تجویز می شود و شما باید با حوصله طول درمان را دنبال کنید. اکثر دارو‌هایی که برای تنظیم هورمون‌ها تجویز می شوند، تاثیر خود را بعد از یک سال نشان می‌دهند. پس صبور باشید و طبق دستور پزشک دارو‌ها را مصرف کنید.

پرمویی

از بین بردن دائمی مو های زائد

وقتی که عامل پر‌مویی را در بدن خود دانستید و درمان را شروع کردید، می‌توانید با مشورت پزشک، اقدام به از بین بردن مو‌های زائد کنید. چون بهر حال دارو ها باعث از بین رفتن مو‌های زائد موجود نمی شوند و فقط از ایجاد مو‌های جدید جلوگیری می‌کنند. با این حساب دیر یا زود باید دست به کار شوید و به فکری به حال این مو‌ها کنید. همان طور که گفتیم اغلب روش‌های اپیلاسیون که در سالن‌های آرایشی انجام می‌شوند نتیجه موقتی دارند و در طولانی مدت به صرفه نیستند. در حال حاضر یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن مو‌های زائد، استفاده از تکنولوژی لیزر است. سال‌های زیادی است که این تکنولوژی برای از بین بردن مو‌های زائد استفاده می‌شود و در حال حاضر با پیشرفت این دستگاه‌ها، نتایج بسیاری خوبی می‌توان گرفت.

آیا استفاده از لیزر برای از بین بردن مو‌های زائد مضر است؟

تحقیقات زیادی بر روی افراد انجام داده شده است و تا به حال هیچ نتیجه منفی درباره تاثیر لیزر بر روی بدن مشاهده نشده است. برخی از شایعه ها در مورد ناباروری و یا اختلالات غدد، درباره لیزر گفته می‌شود که واقعا بی اساس است. توجه داشته باشید که لیزر تا چند میلیمتر به پوست نفوذ می‌کند و واقعا تا لایه‌های بعدی پوست و بدن تاثیری ندارد. در واقع تنها تاثیر لیزر بر روی پیاز مو های زائد است. به ندرت ممکن است که لیزر در بعضی افراد باعث التهابات پوستی شود ولی این عوارض هم بسیار سطحی خواهند بود.

از بین بردن موی زاید با لیزر

برای اینکه خیالتان در این باره راحت باشد می‌توانید پیش از انجام لیزر، از پزشک معتبر، مشاوره بگیرید. کلینیک لیزر، پوست و موی دکتر قانعی، آماده ارائه خدمات است. برای استفاده از مشاوره رایگان با تلفن03136284115 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه

پرسش و پاسخ لیزر موهای زائد