03136284115

info@drghanei.com

لیزر موهای زائد برای ورزشکاران

ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی، نیاز دارند که مو‌های زائد بدن خود را از بین ببرند. این نیاز بر اساس تجربه‌های شخصی و تحقیقات پزشکی در زمینه ورزش به وجود آمده است. روش های معمول اپیلاسیون وقت گیر هستند و نتیجه دائمی هم ندارند. از این رو ورزشکاران حرفه ای که تمام وقت خود را صرف تمرین و تمرکز بر روی ورزش خود می کنند، ممکن است وقت کافی برای حضور در سالن های اپیلاسیون نداشته باشند. با وجود تکنولوژی پیشرفته در لیزر مو‌های زائد، بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای از این روش برای از بین بردن مو‌های زائد استفاده می‌کنند. در ادامه این مطلب به مزایای لیزر مو‌های زائد برای ورزشکاران می‌پردازیم.

لیزر مو‌های زائد و زیبایی

یک ورزشکار بسته به اینکه در چه سطحی از مسابقات حضور دارد، تعدادی طرفدار خواهد داشت. همچنین مسابقات جهانی مانند المپیک میلیون ها تماشاگر تلویزیونی دارند. برای همین برای ورزشکاران مهم است که در مقابل دوربین‌ها و تماشاگران ظاهر زیبا و مرتبی داشته باشند. بنابراین لیزر مو‌های زائد یک بار برای همیشه این مشکل را برای ورزشکاران حل می‌کند و این ورزشکاران دیگر نیاز ندارند که برای مو‌های زائد وقت صرف کنند یا نگران ظاهر خود باشند. به علاوه پزشکان متخصص ورزش، انجام لیزر برای رفع مو‌های زائد را برای ورزشکاران کاملا بی خطر می‌دانند و حتی ایشان را تشویق به استفاده از این روش می‌کنند.

لیزر مو زاید در ورزشکاران

لیزر مو‌های زائد در ورزشکاران و دلایل آن

بر اساس تجربه ورزشکاران، آنها اعتقاد دارند که گاهی مو های زائد علاوه بر مساله زیبایی، برای آنها مشکلات دیگری هم ایجاد می کند. برای مثال ورزشکاران دوچرخه سوار، مدت طولانی درحال رکاب زدن هستند و این اصطکاک بین پوست و لباس بسیار زیاد و آزار دهنده می شود. به خصوص اینکه لباس مخصوص دوچرخه سواران چسبان است. یکی دیگر از دردسر های مو‌های زائد برای دوچرخه سواران این است که آنها به طور مرتب، ممکن است زمین بخورند و دست و پا صدمه ببیند، با وجود مو‌های زائد، عمق و نوع جراحت کاملا واضح نیست و همچنین ضد عفونی کردن و پانسمان آن سخت‌تر می‌شود.

فقط دوچرخه سواران نیستند که با این مشکل مواجهند. ورزشکاران در انواع رشته‌های دو و میدانی، به طور مرتب نیاز به ماساژ‌های عضلانی دارند و باید با روغن‌های مخصوص بدن خود را چرب کنند. وجود مو های زائد، هنگام ماساژ، برای ورزشکاران دردسر ایجاد می‌کند. یکی دیگر از رشته‌های ورزشی که مشکل بسیار با وجود مو‌های زائد دارند، می‌توان کشتی گیران را نام برد. در این رشته ورزشی، ورزشکاران اصطکاک زیادی با حریف خود دارند که وجود مو‌های زائد ممکن است این حرکت‌ها را برای کشتی‌گیران سخت‌تر کند.

دوچرخه سواران و موی زاید

رشته پرورش اندام هم از آن نوع رشته هایی که باید بدن، صاف و مرتب به نظر برسد. این رشته حالت نمایشی دارد و برای ورزشکاران بسیار مهم است که ظاهر زیبایی داشته باشند ولی غیر از این بسیاری اعتقاد دارند که با از بین بردن مو‌ها زائد، حجم جذب پروتیین در عضله‌ها بیشتر خواهد بود و نتیجه بهتری خواهند گرفت.

دلایل علمی برای از بین بردن مو‌های زائد در ورزشکاران

طی یک تحقیق و آزمایش در دانشگاه پزشکی ورزشی آمریکا، مشخص شد که وجود مو‌های زائد در عملکرد ورزشکاران تاثیراتی دارد. در این آزمایش که بر روی ورزشکاران حرفه‌ای شنا، انجام شد، دو گروه از شناگران وجود داشتند که یک گروه مو‌های زائد را از بین برده بودند و گروه دیگر در حالت معمول بودند. بعد از شنا و مقایسه عملکرد و کنترل تغییرات بدن شناگران، مشخص شد که عملکرد شناگران بدون مو‌های زائد بیشتر است. محققان دلیل این بهبود عملکرد را کاهش لاکتات خون دانستند. همچنین بر اساس قوانین فیزیک، هر عاملی که باعث ایجاد اصطکاک شود، سرعت را کاهش می‌دهد. موقع شنا هم، آب به میان مو‌های زائد نفوذ می کند و مانند مانعی، سرعت شناگر را پایین می آورد.

ورزشکار

آزمایش‌های مشابهی بر روی رشته های دو انجام شد و نتیجه مانند شنا بود. یعنی در دوندگانی که مو‌های زائد خود را از بین برده بودند، تاثیرات بهتری در عملکرد دیده شد. همانطور که می‌دانید در ورزشی مانند دو سرعت، حتی یک ثانیه هم می‌تواند مهم باشد.

اگر ورزشکار هستید و می‌خواهید عملکرد خود را در رشته ورزشیتان بهتر کنید، بهتر است هر چه زودتر اقدام به از بین بردن مو‌های زائد خود کنید. تحقیقات ثابت کرده که لیزر مو‌های زائد هیچ ضرری بر روی بدن ندارند و همانطور که گفته شد در ورزشکاران باعث بهبود نتیجه می شود. بعضی شایعات درباره ضرر‌های لیزر، وجود دارد که بهتر است به آنها اعتنا نکنید و با پزشک متخصص مشورت کنید. همچنین می‌توانید از متخصصات طب ورزش کمک بگیرید و با خیال راحت با لیزر، از شر مو‌های زائد خلاص شوید و ظاهر زیباتری هم پیدا کنید.

بهداشت و لیزر مو‌های زائد ورزشکاران

از تمام این موارد که بگذریم، هم ورزشکاران خانم و هم آقا نیاز دارند که برای از بین بردن مو‌های زائد در بدن خود اقدام کنند. این مساله کاملا مشخص است. همانطور هم که گفتیم بیشتر راه‌های اپیلاسیون دارای عوارض جانبی هستند و به صورت موقت مشکل را حل می‌کنند و بعد از مدتی دوباره باید برای اپیلاسیون اقدام کنید. اگر ورزشکار هستید مدت طولانی در حال انجام تمرینات و فعالیت، بدن شما عرق می‌کند و این ذرات عرق با وجود اصطکاک مو‌های زائد، ممکن است باعث بروز التهابات یا حساسیت‌های پوستی شود. در واقع یک بدن بدون مو، راحت‌تر تمیز می شود وامکان رشد میکروب را تا حد زیادی پایین می آورد. حالا که مضرات وجود مو‌های زائد مطمئن شدید، لازم است که به دنبال راه دائمی و موثر برای از بین بردن مو‌های زائد در بدن خود باشید. با چند جلسه لیزر، مو‌های زائد برای همیشه در بدن شما از بین می روند و بهترین نتیجه را نسبت به روش‌های دیگری می گیرید.

لیزر مو‌های زائد ورزشکاران

اگر لیزر را به عنوان بهترین راه انتخاب کریدد، حتما با یک پزشک متخصص و با تجربه مشورت کنید. تنها پزشک می تواند میزان و تعداد جلسات مورد نیاز شما را تعیین کند. همچنین پیشنهاد ما به شما کلینیک لیزر، پوست و موی دکتر قانعی است. می‌توانید به سایت مراجعه کنید و در قسمت پرسش و پاسخ‌های متداول لیزر، درباره این پروسه آگاهی پیدا کنید. برای مشاوره رایگان، قبل از لیزر با شماره تلفن 03136284115 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه

پرسش و پاسخ لیزر موهای زائد