03136284115

info@drghanei.com

مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد با مشکل مو‌های زائد، درگیر هستید و حالا تصمیم گرفته‌اید برای همیشه از شر این مو‌ها راحت شوید. یکی از بهترین و دائمی ترین راه‌ها برای از بین بردن مو‌های زائد، لیزر است. نتایج به دست آمده از لیزر مو‌های زائد، بسیار رضایت بخش بوده و روز به روز طرفداران استفاده از این روش بیشتر می شوند. بهر‌حال لیزر مو‌های زائد، کار حساسی است که بر روی پوست انجام می‌شود و نیاز به مقدماتی دارد همچنین بعد ازانجام جلسات لیزر، باید مراقبت‌هایی انجام داد.

اگر تصمیم گرفته‌اید برای از بین بردن مو‌های زائد از لیزر استفاده کنید، پیشنهاد ما کلینیک لیزر، پوست و مو دکتر قانعی است. در این کلینیک شما می‌توانید از جلسات رایگان مشاوره استفاده کنید و از نتیجه نهایی و میزان هزینه مطمئن شوید. برای استفاده از مشاوره رایگان با شماره تلفن 03136284115 تماس بگیرید.

مراقبت‌های قبل از لیزر مو‌های زائد

- دو هفته قبل از شروع جلسات لیزر، برنزه نکنید، در معرض نور خورشید قرار نگیرید و به سالن‌های سولاریم نروید.

- اگر دارو مصرف می‌کنید به پزشکتان اطلاع دهید. در موارد نادر برخی از دارو‌ها عوارض جانبی دارند و با انجام لیزر، ممکن است این عوارض شدید‌تر شوند.

- اگر بیماری خاصی دارید، حتما قبل از انجام لیزر، به پزشکتان اطلاع دهید. همچنین قبلا از انجام لیزر، یک پرسشنامه در اختیار شما قرار می گیرد که موارد مربوط به بیماری‌های خاص، که با لیزر تداخل دارند، از شما پرسیده می‌شود. پس این پرسشنامه را با دقت پاسخ دهید.

- حتما برای انجام لیزر، به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و تحت نظارت یک پزشک متخصص، لیزر را انجام دهید. متاسفانه بعضی از موسسات غیر حرفه ای وجود دارند که ممکن است با انجام لیزر در پوست شما، صدمه‌هایی ایجاد کنند.

- اگر باردار هستید، امکان انجام لیزر مو‌های زائد برای شما وجود ندارد.
- برای بیماران مبتلا به صرع و یا ام اس، لیزر انجام نمی‌شود. اگر بیماری خاصی دارید حتما به پزشک اطلاع دهید.

- عملکرد لیزر به این شکل است که باید تفاوت زمینه پوست و رنگ مو، واضح باشد و برای همین در افرادی که پوست روشن و موهای ضخیم دارند، لیزر به خوبی جواب می‌دهد. بر همین اساس، قسمت‌هایی را که تتو شده، نمی توان لیزر کرد. این قسمت ها دارای رنگ تیره هستند و ممکن است دچار سوختگی شوند، همچنین مو‌های زائد موجود روی تتو با لیزر از بین نمی‌روند.

لیزر مو زاید

مراقبت‌های قبل از لیزر، در روزی که جلسه لیزر دارید

- باید قبل از انجام لیزر مو‌های زائد، هر گونه کرم و پودر‌های آرایشی را از پوست خود پاک کنید. بهتر است دقیقا قبل از انجام لیزر از یک میسلار واتر ملایم استفاده کنید تا پوست شما کاملا تمیز باشد.
- از دو هفته قبل از جلسه لیزر، نباید اپیلاسیون انجام دهید. همچنین از وکس و مومک استفاده نکنید و اجازه دهید در این دو هفته مو‌های زائد به حال خود باشند. به این ترتیب، پزشک متخصص، ضخامت و تعداد آنها را بهتر بررسی می‌کند.

- اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید درد لیزر را تحمل کنید، از کرم‌های بی حسی موضعی استفاده کنید ولی قبل از انجام لیزر، این کرم‌ها هم باید از پوست شما پاک شده باشند.
- اگر در قسمتی که قرار است لیزر انجام دهید، زخم یا جراحتی وجود دارد باید تا بهبود کامل آن صبر کنید و باز هم قبل از انجام لیزر، با پزشک متخصص، مشورت کنید.

- اگرجوش‌های فعال و دردناک در قسمت هایی که قرار است لیزر شود، دارید، باید تا بهبود آنها صبر کنید. بعضی از دارو‌های موضعی و خوراکی تاثیری بر روی بدن دارند که ممکن است این عوارض جانبی با انجام لیزر شدید شوند یا پوست را خراب کنند.

- دو ساعت قبل از جلسه لیزر، ورزش یا فعالیت‌های سنگین نکنید. وجود التهاب و حرارت در پوست ممکن است در برخورد با لیزر، تاثیر منفی روی پوست داشته باشد.

- اگر قرار است مو‌های زائد بدن را لیزر کنید، بهتر است لباس‌های لطیف و گشاد بپوشید، به این شکل پوست شما در تماس با لباس ملتهب نمی‌شود و در هنگام لیزر و بعد از آن اذیت نمی شوید.

مراقبت‌های بعد از لیزر مو‌های زائد

- به مدت هفت روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

- اگر بعد از لیزر احساس التهاب و گرما در پوست دارید، بلافاصله از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
- اگر بعد از چند ساعت از انجام لیزر احساس گرما و سوزش در پوست داشتید، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. همچنین یک حوله تمیز را مرطوب کنید و چند دقیقه روی قسمتی که لیزر شده است قرار دهید. از پماد‌های ضد التهاب هم می‌توانید استفاده کنید ولی برای تهیه پماد با پزشک مشورت کنید.

- بعد از انجام لیزر، اصلا به مو‌های زائد کاری نداشته باشید و اجازه دهید به همان شکل باقی بمانند. ممکن است با دستکاری شما و یا کندن این مو‌ها به فولیکول مو صدمه بزنید و روند درمان را دچار مشکل کنید.

- در جلسات بعدی لیزر، با مشورت پزشک، مو‌های زائد را با استفاده از ژیلت اصلاح کنید تا بوی سوختگی مو، کمتر آزار دهنده باشد.

- در کل طول درمان و بین جلسات به هیچ وجه از روش‌های اپیلاسیون استفاده نکنید.

- در تصمیم پزشکتان وقفه ایجاد نکنید و طبق برنامه‌ریزی او جلسات لیزر را پیگیری کنید. افراد ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و هر برنامه‌ای پزشک برای لیزر در نظر گرفت، حتما بهترین راه است.

- بعد از جلسات در محیط‌ها گرم مانند حمام و سونا قرار نگیرید، بالا رفتن حرارت محیط، ممکن است التهاب را در پوست شما بیشتر کند.

- فاصله بین هر جلسه لیزر بین ۴ تا ۸ هفته است، این جلسات طبق نظر پزشک تعیین می‌شوند و شما برای گرفتن نتیجه عالی، باید طبق برنامه پیش بروید.

- اگر دارای مو‌های زائد با رنگ روشن و یا خاکستری هستید، با پزشک خود مشورت کنید چون معمولا این مو‌ها به لیزر درمانی واکنش کمتری نشان می‌دهند.

- تعداد جلسات کلی، که برای لیزر مو‌های زائد در نظر گرفته می شود، متفاوت است. تصمیم با پزشک متخصص است که چند جلسه برای شما در نظر بگیرد. همچنین در روند کار مشخص می شود که شما به چند جلسه دیگر نیاز دارید تا از شر مو‌های زائد راحت شوید.

تمام این نکات را در نظر داشته باشید و جدی بگیرید. در حال حاضر لیزر مو های زائد یکی از محبوب‌ترین راه ها برای درمان پر‌مویی است، پس با رعایت نکات مراقبتی، نتیجه بسیار رضایت بخش‌تر خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

پرسش و پاسخ لیزر موهای زائد