لیزر موهای زائد

لیزر موهای زاید

این روزها لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است. این در حالی است که انجمن متخصصان پوست آمریکا اعلام کرده تمام موهای ناخواسته در اثر لیزر از بین نمی روند زیرا برخی از آنها نسبت به درمان با لیزر مقاوم هستند و برخی دیگر هم قدرت رشد مجدد پس از لیزر را دارند.

متخصصان این انجمن بر این باورند که در ایده آل ترین شرایط ممکن هم امکان بازگشت و رشد مجدد حدود 30-20 درصد از موهای لیزرشده وجود دارد. لیزر موهای زائد، جزو آن گروه از خدمات زیبایی است که باید و نبایدهای زیادی درباره آن وجود دارد و حتی محدودیت ها یا ممنوعیت هایی هم برای آن در نظر گرفته شده است.در ادامه مطالبی را بررسی میکنیم که میتواند در تصمیم گیری شما تاثیر داشته باشد.

مشکلات هورمونی و لیزر موهای زائد .

توجه داشته باشید موهای زائد، اضافی یا ناخواسته به 2 دلیل هورمونی یا غیرهورمونی ایجاد می شوند. اگر دلایل هورمونی باعث ایجاد موهای زائد شوند، شما نمی توانید با لیزر موهای زاید به دنبال درمانی قطعی برای این موها باشید. اختلالات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک باعث می شود خانم ها در قسمت هایی از بدن خود که به طور طبیعی مو ندارند، با موهای ضخیم و تیره مواجه شوند. از این رو، چنین افرادی باید ابتدا بیماری و سپس موهای زائد خود را درمان کنند.

توصیه به اینگونه افراد این است که درمان دارویی برای رفع بیماری هورمونی خود را هم انجام دهند. درمان دارویی از رشد موهای جدید پیشگیری می کند و لیزر هم همزمان، موهای ایجاد شده را از بین می برد. این در حالی است که لیزر بدون داوردرمانی برای این بیماران، فقط صرف هزینه اضافی و بی فایده است.

معیار رنگ پوست.

از آنجایی که امکان سوختگی و آسیب های پوستی با لیزر موهای زائد در افرادی با پوست های تیره بیشتر است، توصیه می شود افرادی که سولاریوم کرده اند، حمام آفتاب گرفته اند یا پوست های بسیار تیره ای دارند، از لیزر کردن موهای زائد خود پرهیز یا در مورد این کار با پزشک متخصص پوست مشورت کنند. لیزر کردن موهای زائد در این افراد و توسط اپراتورهای غیرمتخصص، چیزی جز سوختگی های شدید پوستی را برای آنها به دنبال نخواهد داشت؛ سوختگی هایی که ممکن است لک های پوستی ناشی از آنها گاهی تا آخر عمر هم همراهشان بماند.لیزر موهای زائد نیازمند تخصص و استفاده از دستگاهها ی استاندارد جهانی است کلینیک لیزر دکتر قانع دارای دو نمونه از بهترین دستگاههای دنیا موسوم به الکساندرایت امریکایی و لیزر دایود میباشد که در ادامه توضیحاتی درباره ی هرکدام ارائه خواهیم کرد.

یک کلینیک لیزر خوب باید چه مشخصه هایی داشته باشد ؟

ابتدا تخصص بالا و بهره گیری از آخرین فنون لیزر موهای زائد سپس دستگاهها و تجهیزات با کیفیت و اورجینال.

برخی مراجعان میگویند به جای لیزر از اپی لیدی استفاده کردیم و متاسفانه موهای زیر پوستی ایجاد شده است، در برخی دیگر از افراد نیز، اپیلاسیون،موم (Wax) ،الکترولیز یا سایر روشهای مرسوم باعث ایجاد لک ، قرمزی یا فرورفتگی پوست شده که متاسفانه درمان آنها ساده نیست،بنابراین بهترین روش ازبین بردن و کاهش دائمی موهای زائد استفاده از لیزر میباشد. ما در این مجموعه لیزر موهای زائد توسط دستگاه الکساندرایت آمریکایی را پیشنهاد میکنیم.

دستگاه لیزر الکساندرایت آمریکایی چیست ؟

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا آمریکایی یکی از قویترین ، موثرترین و ایمن ترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیا میباشد.

این دستگاه به نوعی شاهکار صنعت دستگاه های لیزر موهای زائد است و میتواند بدون هیچگونه درد موهای زائد را از بین ببرد.

دسنگاه مورد استفاده در این مجموعه ساخت کشور آمریکا بوده و بهترین برند دستگاه لیزر موهای زائد میباشد، متاسفانه در سالهای اخیر در برخی از بازارها نمونه های فرعی این دستگاه که ساخت کشورهای آسیایی و اروپایی است تهیه و توزیع شده که به دلیل نبود تکنولوژی های مناسب در این کشورها، توانایی رقابت با دستگاه الکساندرایت امریکایی را ندارند.استفاده از دستگاه های ساخت دیگر کشورها توصیه نمیشود چرا که پس از چند جلسه درمان، موها کاملا مثل روز نخست بازگشت دارند و توانایی ازبین بردن موهای زائد را ندارد.

دستگاه الکساندرایت امریکایی کندلا دارای گازی مخصوص به نام "کرایوژن" بوده که همزمان با لیزر بر روی پوست اسپری میگردد و سبب بی حسی موضعی پوست شده و از آسیب های پوستی جلوگیری و مانع سوختگی میشود.در مقایسه باید گفت دستگاههای الکساندرایت آسیایی یا اروپایی از این گاز استفاده نمیکنند و بعضا از ژل استفاده میکنند.

بنابراین برای دریافت بهترین خدمات قبل از انجام هرگونه درمان مطمئن شوید دستگاه لیزر مورد استفاده حتما ساخت امریکا باشد.

در حال حاضر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیا دستگاه الکساندرایت امریکایی شرکت "Candela" میباشد، این دستگاه با نام تجاری "GentleMax Pro" شناخته میشود، این دستگاه بیش از هر دستگاه دیگری در کلینیکهای معتبر و معروف امریکایی به کار میرود چراکه از نظر میزان تاثیر، سرعت ،کم بودن عوارض و بدون درد بودن فرایند درمان، بی رقیب میباشد.در ضمن لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت امریکایی هیچ محدودیت سنی ندارد و درمان دخترخانم های جوان نیز امکانپذیر میباشد.

اما متاسفانه قیمت بالای این دستگاه که چندین برابر قیمت نزدیکترین رقیب خود است ، باعث شده به تعداد کافی در کشور ما موجود نباشد ، اما خوشبختانه کلینیک لیزر دکتر قانعی این دستگاه را در اختیار دارد و آماده ی ارائه ی خدمات لیزر به همشهریان عزیز میباشد.

توصیه ی پزشک برای لیزر موهای زائد

افراد متقاضی نباید حدود 1 ماه قبل از لیزر موهای زائد بدن یا صورت، موهای خود را با روش هایی مانند اپیلاسیون یا موم انداختن از ریشه بکنند. توجه داشته باشید 2 ماه قبل از لیزر هم نباید سولاریوم کنند یا حمام آفتاب بگیرند. بهتر است روز قبل از لیزر، موهای خود را اصلاح کنند و آن قسمت از پوستشان که قرار است لیزر شود، بدون هرگونه مواد آرایشی و حتی ضد آفتاب باشد. بعد از لیزر هم می توان از انواع پمادها یا کرم های ضدالتهابی و ترمیمی برای پیشگیری از سوزش، خارش، قرمزی و التهاب احتمالی تا 2 روز بعد از لیزر کمک گرفت.

 کلینیک لیزر دکتر قانعی ارائه دهنده ی خدمات زیبایی ، لیزر الکساندرایت در اصفهان، لیزر موهای زائد در اصفهان، لیزر بیکینی اصفهان میباشد. 

نوشتن دیدگاه