درمان افتادگی ابرو بعد از بوتاکس

یکی از عوارض بوتاکس افتادگی ابرو است که از جمله دلایل بروز آن می توان به مراجعه به کلینیک‌ های غیر معتبر یا پزشک بی‌ تجربه اشاره کرد. همچنین استفاده از بوتاکس غیر استاندارد نیز می‌ تواند باعث بروز این مشکل شود.
افتادگی ابرو بعد از بوتاکس باعث ایجاد نگرانی در مراجع می شود به طوری که بسیاری از این افراد می خواهند که هر چه سریع تر این مشکل را برطرف کنند. در این مقاله سعی کرده ایم که در مورد دلایل بروز این اتفاق و روش‌ های درمانی آن توضیحاتی را ارائه دهیم‌.

تزریق بوتاکس و عوارض احتمالی آن

افزایش سن باعث می‌ شود تا افراد به دنبال راهی برای جلوگیری از بروز علائم آن و رفع چین و چروک صورت باشند‌. تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین و معمولی ترین روش های جوانسازی پوست است که مزایا و معایبی دارد.
بوتاکس ماده سمی است که باعث فلج شدن عضلات می گردد. و همین موضوع باعث جلوگیری از انقباض عضلات شده و در نتیجه رفع چین و چروک های پوست را به دنبال خواهد داشت. ممکن است پس از تزریق بوتاکس پیشانی، فرد دچار افتادگی ابرو شود. احتمال بروز این مشکل بسیار پایین است اما غیر ممکن نیست. شما می توانید با مراجعه به پزشک متخصص برای درمان اقدام نمایید.

تزریق بوتاکس و عوارض احتمالی آن 

دلایل افتادگی ابرو بعد از بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس باعث جوان سازی پوست و زیبایی چهره می‌ گردد اما ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد. یکی از عوارض این روش که سعی کرده ایم در این مقاله به آن بپردازیم افتادگی ابرو می باشد.
این اتفاق به دلیل تجربه پایین پزشک یا استفاده از داروهای غیر مجاز و غیر استاندارد رخ می‌ دهد. همچنین رعایت نکردن مراقبت های بعد از بوتاکس نیز می تواند باعث بروز افتادگی ابرو گردد.

مراقبت های لازم برای جلوگیری از افتادگی ابرو بعد از بوتاکس

  • انجام ورزش های توصیه شده توسط پزشک
  • عدم خوابیدن به مدت چهار ساعت پس از تزریق
  • پرهیز از ماساژ دادن یا دست زدن به ناحیه تزریق بوتاکس
  • پرهیز از خوابیدن بر روی صورت
  • مراقبت برای جلوگیری از ضربه خوردن به محل تزریق

مراقبت های لازم برای جلوگیری از افتادگی ابرو بعد از بوتاکس 

چگونه افتادگی ابرو بعد از بوتاکس را درمان کنیم؟

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

معمولا افرادی که دچار افتادگی ابرو پس از تزریق بوتاکس شده‌ اند بسیار نگران و مضطرب هستند و می ‌خواهند که سریع این مشکل را برطرف کنند. می‌ توان با استفاده از تزریق مجدد بوتاکس ابروها را بالا برد اما تزریق بوتاکس زمان مشخصی دارد و معمولاً حدود ۶ هفته طول می کشد تا پزشک بتواند تزریق مجدد را انجام دهند.

انجام جراحی برای رفع افتادگی ابرو

یکی دیگر از روش‌ هایی که برای بالا بردن ابروها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. روش جراحی می باشد که به آن لیفت ابرو می گویند. با ایجاد برش کوچک باعث بالا رفتن ابرو هم خواهند شد.
برای انجام جراحی لیفت ابرو باید به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید و پس از بررسی و انجام معاینات لازم پزشک با استفاده از طریق جراحی در قسمت پیشانی و ناحیه رویش مو برش کوچکی را ایجاد می کند. قسمتی از پوست به همراه عضله برداشته می شود که این کار باعث رفع افتادگی ابرو می شود. لیفت ابرو روشی دائمی می باشد.

استفاده از قطره های چشمی

معمولا پزشکان پس از اینکه تزریق بوتاکس انجام شد قطره های چشمی تجویز می کنند. این قطره ها برای جلوگیری از افتادگی ابرو ها بسیار موثر می باشند. این روش را به عنوان درمان اصلی نمی باشد ولی می تواند سرعت بهبودی را بالا ببرد‌.

چگونه افتادگی ابرو بعد از بوتاکس را درمان کنیم؟ 

افتادگی ابرو بعد از بوتاکس چه خطراتی دارد؟

بروز افتادگی بعد از بوتاکس در افراد مختلف به صورت های گوناگون اتفاق می‌ افتد. در بعضی از افراد ممکن است افتادگی در هر دو ابرو دیده شود. در بعضی از افراد ممکن است تنها یک ابرو که تحت تاثیر قرار گرفته و دچار افتادگی می شود. میزان افتادگی و نوع آن به عواملی مانند دوز داروی استفاده شده و ناحیه تزریق بستگی دارد.
به طور کلی این افتادگی را می توان یکی از عوارض جانبی برای تزریق بوتاکس دانست که هیچ گونه خطر یا ضرری را برای شخص به دنبال نخواهد داشت و با انجام روش های درمانی سریعا برطرف می شود.

کلام آخر
در بسیاری از افراد دیده شده است که پس از گذشت مدت زمان معینی افتادگی ابرواز بین می رود. افرادی که نسبت به این موضوع حساسیت دارند و می خواهند که در سریع ترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنند می‌ توانند از روش‌های ذکرشده در این مطلب استفاده نمایند.

نوشتن دیدگاه