بعد از بوتاکس چی نخوریم؟

زیبایی و جوانی برای بسیاری از افراد از اولویت های اول زندگی آن ها می باشد و سعی می کنند با استفاده از روش های مختلف چهره شان را جوان و شاداب نگه دارند. یکی از روش هایی که معمولاً در کلینیک های زیبایی انجام می شود، تزریق بوتاکس است. خدمات بوتاکس اصفهان توسط متخصصان حاضر در کلینیک دکتر قانعی برای یباجویان عزیز انجام می پذیرد. در این روش ها همان قدر که انتخاب یک پزشک ماهر اهمیت دارد، مراقبت های بعد از بوتاکس نیز اهمیت بالایی دارد. در این مطلب سعی کرده‌ ایم مراقبت‌ های لازم در این مورد را توضیح دهیم.

بعد از بوتاکس چی نخوریم؟

مهم ترین مراقبت های بعد از بوتاکس چیست؟

همه ما می‌دانیم که بوتاکس یکی از بهترین و سریع ترین روش های جوان سازی پوست می باشد که مزیت‌ های بسیار بالایی دارد. در جواب به سوال آیا بوتاکس ضرر دارد؟ باید گفت این روش با وجود راحتی انجام، نیاز به مراقبت های خاص دارد. اگر این توصیه‌ ها به درستی رعایت نشود، ممکن است نتایج به دست آمده برخلاف انتظارات شما باشد. در اینجا سعی کرده‌ ایم در مورد هر آنچه بعد از بوتاکس نیاز است مثلاً نحوه خوابیدن، ورزش کردن و حتی تغذیه مناسب بعد از بوتاکس را توضیح دهیم.

  • عدم فعالیت های ورزشی: معمولاً پزشکان پیشنهاد می‌ کنند بعد از بوتاکس، از انجام فعالیت های ورزشی به مدت سه روز بپرهیزید. دلیل این کار این است که حرکت های ورزشی ممکن است باعث حرکت ‏بوتاکس شود.
  • احساس ناراحتی بعد از بوتاکس: ممکن است شما نیز بعد از تزریق بوتاکس در ناحیه تزریق شده احساس درد، سوزش و ناراحتی داشته باشید. در این صورت به هیچ عنوان پوست را مالش ندهید و از خاراندن آن به شدت خودداری کنید. می توانید برای کاهش درد از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید یا اینکه جهت کاهش التهاب و قرمزی پوست از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • عدم خوابیدن بر روی صورت: به طور کلی پزشکان بعد از بوتاکس پیشنهاد می کنند که حدود چهار ساعت از خوابیدن پس از انجام تزریق اجتناب نمایید. همچنین بهتر است به مدت سه روز از خوابیدن بر روی صورت بپرهیزید.
  • انجام ورزش های توصیه شده: بعد از بوتاکس پزشک شما حرکاتی مانند بالا دادن ابروها یا اخم کردن را به عنوان ورزش صورت توصیه می‌ کند که باید حداقل ۴ ساعت انجام شود. دقت داشته باشید که انجام این حرکات موجب جذب سریع تر و بهتر دارو می گردد.
بعد از بوتاکس چی نخوریم؟
  • از مصرف الکل بپرهیزید: مصرف مشروبات الکلی بعد از بوتاکس به هیچ عنوان توصیه نمی شود؛ زیرا ممکن است موجب ایجاد کبودی در محل تزریق گردد و همینطور عملکرد داروی تزریق شده را کند می کند. دقت داشته باشید که سه روز قبل و سه روز بعد از تزریق بوتاکس باید از مصرف الکل بپرهیزید.
  • خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده: یکی از مواردی که پزشکان مصرف آن را بعد از بوتاکس ممنوع می‌ دانند مصرف داروهای رقیق کننده خون می باشد. بهتر است تا حدود یک هفته بعد از تزریق از مصرف این داروها اجتناب کنید و برای شروع مجدد با پزشک مشورت نمایید.
  • عدم انجام فعالیت های بدنی شدید: بهتر است به مدت یک روز از انجام فعالیت های شدید بدنی بپرهیزید. این فعالیت ها باعث ایجاد تعریق در بدن شده و ممکن است خروج دارو را به همراه داشته باشد.
  • از دست زدن به ناحیه تزریق شده خودداری کنید: به مدت حدود ۷ تا ۸ ساعت از دست زدن یا ماساژ دادن محل تزریق بعد از بوتاکس بپرهیزید. پس از گذشت این مدت می توانید خیلی آرام به گونه‌ ای که فشاری به پوست وارد نشود، پوست را شستشو دهید.
  • از قرار گرفتن در برابر نور خورشید یا گرما بپرهیزید: دقت داشته باشید که بعد از بوتاکس به مدت سه روز به هیچ عنوان در مکان های گرم مانند سونا یا حمام کردن با آب گرم بپرهیزید. همچنین از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

اگر به دنبال بهترین دکتر بوتاکس در اصفهان هستید، دکتر الهه قانعی گزینه درستی برای شماست. یکی از سوالات متداول بیماران، این سوال است که «قیمت تزریق بوتاکس در اصفهان چقدر است؟». برای اطلاع از جواب این سوال به مقاله پیوندشده در سایت دکتر قانعی سر بزنید.

نوشتن دیدگاه