آیا بوتاکس ضرر دارد؟

همه افراد زیبا بودن و زیباتر شدن را دوست دارند و روش های مختلفی را برای افزایش زیبایی امتحان می کنند. روند پیری ادامه دارد و با افزایش سن شاهد چین و چروک های ریز و درشت در نقاط مختلف پوست به خصوص صورت خواهیم بود. این اتفاق باعث می شود زیبایی افراد تحت تاثیر قرار بگیرد. تزریق بوتاکس یک عمل دفاعی برای جلوگیری از پیر شدن پوست می باشد. زمانی می‌ توان گفت به نتیجه دلخواه رسیده ایم که این روش به درستی انجام شود و در واقع بوتاکس ضرر نداشته باشد. اگر شما نیز می خواهید برای جلوگیری از پیری پوست از تزریق بوتاکس استفاده نمایید بهتر است که نکات مهم و اصولی در این زمینه را رعایت کنید تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری شود.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع نوعی پروتئین است که از سم ضعیف شده بوتولینیوم تهیه می گردد و با جلوگیری از حرکات ماهیچه ها از بروز چین و چروک جلوگیری می کند. بوتاکس باعث رفع چین و چروک پوست نیز می گردد اما این روش بیشتر جنبه پیشگیری دارد. به طور کلی از این روش برای جوان سازی پوست استفاده می گردد. جوانسازی پوست با این روش باعث می‌ شود تا فرد چهره طبیعی خود را حفظ کند و در آن نتایج مصنوعی بودن چهره که در عمل های جراحی به وجود می آید دیده نمی‌ شود.

قبل از تصمیم برای تزریق بهتر است به نکات مهم در این خصوص دقت نمایید تا از بروز عوارض خطرناک‌ جلوگیری شود. مهم ترین و اصلی ترین نکته که در این باره باید رعایت شود، تحقیق و بررسی برای یافتن پزشک متخصص و با تجربه می باشد. از انجام این کار در سالن های زیبایی یا توسط دستیاران پزشک به شدت خودداری کنید. اگر به دنبال بهترین دکتر بوتاکس در اصفهان هستید، متخصصان در کلینیک دکتر الهه قانعی برای زیبایی بخشی به پوست شما حاضرند.

اگر شما نیز برای اولین بار می‌ خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید، احتمالاً واسواس بیشتری در مورد عوارض آن خواهید داشت. اما باید در مورد اینکه آیا بوتاکس باعث ایجاد لکه بر روی پوست می شود؟ یا اینکه پوست و ابروها را تا چه میزان تحت تأثیر قرار می‌ دهد؟ با پزشک خود مشورت کنید تا نگرانی هایتان برطرف شود.

آیا بوتاکس ضرر دارد؟

تزریق بوتاکس چه ضررهایی دارد؟

از جمله عوارضی که پس از تزریق بوتاکس در بعضی از افراد دیده می‌ شود، احساس ناراحتی یا سنگینی در محل تزریق می باشد. همچنین قرمزی و التهاب پوست پس از انجام تزریق بسیار رایج می باشد که با گذشت چند ساعت برطرف می‌ شود. شما می توانید پس از آنکه تزریق بوتاکس انجام شد، برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی از کیسه های سرد استفاده نمایید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید آن است که برای تزریق از سرنگ های مخصوص استفاده می شود اما با این حال ممکن است در هنگام تزریق احساس درد یا سوزش داشته باشید. به همین دلیل بهتر است از پمادهای بی حس کننده مانند لیدوکائین برای جلوگیری از درد استفاده نمایید.

البته اگر تزریق بوتاکس در مراکز غیر مجاز و توسط افراد غیر متخصص در زمینه زیبایی انجام گردد، به دلیل استفاده از مواد غیر استاندارد، میزان دز نامناسب از دارو، استریل نبودن مکان تزریق یا انتخاب نقاط اشتباه، ممکن است عوارض خطرناکی را برای شخص به دنبال داشته باشد. در صورتی که این درمان در کلینیک های معتبر و توسط پزشک متخصص انجام گردد، عوارض خاصی به دنبال نخواهد داشت. در ارائه خدمات بوتاکس اصفهان و همچنین بوتاکس پیشانی اصفهان، کلینیک های زیادی فعال هستند که از جمله آنها می توان به کلینیک دکتر قانعی اشاره کرد.

آیا بوتاکس ضرر دارد؟

مزایای تزریق بوتاکس

معمولا از تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک پوست و جوانسازی آن استفاده می گردد. بهتر است بدانید که این روش کاربردهای بیشتری دارد و علاوه این که در زمینه زیبایی از آن استفاده می شود. این روش در زمینه های پزشکی و درمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

می توان گفت که تزریق بوتاکس در زمینه زیبایی برای خطوط روی پیشانی، خط اخم، خطوط پنجه کلاغی کنار چشم، خط لبخند، لبخند لثه ای و خطوط گردن استفاده می شود. زمینه‌ های درمانی تزریق بوتاکس نیز شامل درمان تعریق بیش از حد در کف دست، کف پا و زیر بغل، درمان گرفتگی های عضلانی گردن و درمان میگرن ها می باشد.

نوشتن دیدگاه