بهترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش تقریباً تهاجمی است که به بازسازی و سلامت دوباره پوست کمک می‌کند. در روش میکرونیدلینگ بر روی پوست حفره‌هایی ایجاد شده که پوست را تحریک می‌کنند و باعث می‌شوند کلاژن بیشتری در آن ساخته شود. بدیهی است که بعد از میکرونیدلینگ نیاز به مراقبت‌هایی خواهید داشت. یکی از دغدغه‌های مهم مراجعه کنندگان این است که بعد از میکرونیدلینگ باید از چه نوع کرم‌هایی استفاده کرد.

پزشک برای شما توضیح خواهد داد که بعد از انجام میکرونیدلینگ تا ۴ ساعت نباید صورت خود را حتی با آب بشویید یا آن را با چیزی پاک کنید. توجه کنید که بعد از میکرونیدلینگ حفره‌هایی که روی پوست بوجود آمده‌اند منافذ پوست را باز نگه می‌دارند پس لازم است هیچ ماده‌ای وارد آن‌ها نشده تا از حساسیت احتمالی جلوگیری شود. پس باز هم تأکید می‌کنیم که تا ۴ ساعت پوست را نشویید و اگر خیلی نیاز به شستشو احساس کردید با مشورت با پزشک، پوست خود را با سرم شستشو بشویید.

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ

ضد آفتاب بعد از میکرونیدلینگ

حتی برای یک پوست سالم هم اشعه آفتاب مضر است و صدماتی به آن وارد می‌کند حال اگر عمل میکرونیدلینگ را روی پوست خود انجام داده‌اید، باید کار‌هایی برای حفاظت کردن از پوست در مقابل اشعه‌های آفتاب انجام دهید. پزشکان و متخصصان توصیه می‌کنند که تا دو روز بعد از میکرونیدلینگ در برابر نور آفتاب و حتی نور شدید لامپ‌ها و مانیتور‌ها هم نباشید. به هر حال انجام میکرونیدلینگ نیاز به هزینه و زمان دارد. پس با انجام مراقبت‌های بعد از آن، زیبایی پوست خود را تضمین کنید تا هزینه شما و زحمات پزشکتان به هدر نرود. کرم‌های ضد آفتاب معمول که در بازار وجود دارند برای پوست‌های سالم ساخته شده‌اند و ممکن از ترکیبات موجود در آن‌ها به پوستی که به تازگی تحت عمل میکرونیدلینگ قرار گرفته، صدماتی وارد کند. پس بهتر است تا کامل شدن دوران نقاهت بعد از میکرونیدلینگ از پزشکتان بخواهید یک کرم ضد آفتاب مناسب برای شما تجویز کند. در غیر این صورت ممکن است با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب معمولی، مواد حساسیت زا وارد پوست شده و باعث التهاب و سوزش پوست شما شوند. بنابراین در این باره حتماً با حساسیت تصمیم بگیرید.

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ دقیقاً همان کرمی است که پزشک شما برایتان تجویز می‌کند. به یاد داشته باشید که فقط پزشک متخصص که برای شما عمل میکرونیدلینگ را انجام داده است می‌داند که در چه ناحیه‌هایی از صورت و تا چه عمقی، نیدل‌ها در پوست فرو رفته‌اند. به علاوه پزشک می‌داند که به صورت کلی چه نوع کرم ترمیم کننده ای برای شما مناسب‌تر است. اگر بعد از تجویز پزشک، کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ را در داروخانه‌ها پیدا نکردید، حتماً باز هم از پزشک خودتان مشورت بگیرید و کرم ترمیم کننده دیگری را جایگزین کنید. حتماً به یاد داشته باشید که ۱۰ روز پیش از انجام عمل میکرونیدلینگ، از کرم‌های لایه بردار قوی استفاده نکنید، زیرا این کرم‌ها لایه‌هایی از پوست را از بین می‌برند و تا حدی ایجاد التهاب می‌کنند و داشتن التهاب در پوست پیش از میکرونیدلینگ ممکن است نتیجه عکسی داشته باشد و لک‌های صورت را بیشتر کند. همچنین بعد از انجام میکرونیدلینگ تا ۱۰ ساعت هیچ گونه کرم آرایشی بر روی پوست استفاده نکنید تا التهاب و قرمزی پوست کمی بهبود پیدا کند. به عقیده بسیاری از پزشکان و متخصصان، مراقبت‌هایی که بعد از میکرونیدلینگ انجام می‌شوند تأثیر بسیاری در نتیجه خواهند داشت. یعنی بایستی دقیقاً طبق دستورالعمل کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ را مصرف کرده و تمام باید‌ها و نباید‌های پزشک را جدی بگیرید تا پوست هر چه سریعتر کلاژن سازی کرده، سفت شود و سلامت و زیبایی خود را بدست بیاورد.

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ

استفاده از زینک اکساید بعد از میکرونیدلینگ

 

استفاده از زینک اکساید بعد از میکرونیدلینگ اگر با تجویز پزشک همراه باشد، قطعاً تأثیر خوبی بر پوست خواهد داشت. ببینید پماد زینک اکساید حاوی ترکیباتی است که بسیاری از صدمات پوستی را را درمان کرده و بهبود می‌بخشد. برای مثال صدماتی مانند سوختگی، التهاب، قرمزی و زخم با استفاده از کرم زینک اکساید بر طرف می‌شوند. گفتیم که در عمل میکرونیدلینگ، تعداد سوزن ریز یا همان نیدل وارد پوست می‌شود و پوست را برای ساختن کلاژن تحریک می‌نماید. پس تا مدتی بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ، پوست دارای زخم، التهاب و یا حتی تاول‌هایی شبیه سوختگی است. به همین جهت کرم زینک اکساید می‌تواند به بهبود این علایم کمک کند. از طرفی اگر پزشک شما تشخیص بدهد که شما باید از کرم ترمیم کننده قوی‌تر یا متفاوتی استفاده کنید، حتماً توصیه او را جدی بگیرید و بر اساس تجویز او عمل کنید. اگر هم پوست شما در موارد مشابه به کرم زینک اکساید حساسیت نشان داده، حتماً به پزشک خود این مورد را اطلاع دهید تا از کرم‌های مشابه با ترکیبات یکسان برای شما استفاده نکند. همچنین اگر پوست شما با کرم زینک اکساید مشکلی ندارد و خیلی زود به آن جواب می‌دهد، این موضوع را نیز به پزشک متخصص خود بگویید تا در صورت لزوم این کرم را برای شما تجویز نماید.

نوشتن دیدگاه