بوتاکس زیر بغل چیست؟

بوتاکس زیر بغل چیست؟ این عنوانی که امروزه دغدغه خانم های زیادی شده است. فعل و انفعالات بدن در حالت طبیعی و نرمال، به بدن کمک می‌کنند که عمل‌کرد بهتری داشته باشد و سلامت خود را حفظ کند. یکی از این عملکردهای طبیعی مربوط به تعریق بدن انسان است. می‌دانیم که بدن با عرق کردن دما را در حد مناسب نگه می‌دارد و اگر تعریق انجام نشود و یا بیش از اندازه باشد، قطعاً دردسر‌هایی برای فرد به همراه خواهد داشت. پس تعریق به خودی خود برای فعالیت سیستم بدن لازم است و مشکلی ایجاد نمی‌شود. ولی اگر این روند کمی تغییر کند، ممکن است صدمه‌های به زندگی فردی و اجتماعی انسان وارد نماید. شاید خودتان دچار این مشکل باشید و یا افرادی را از نزدیک مشاهده کرده باشید که گرفتار تعریق بیش از حد هستند. به‌ خصوص اگر این تعریق بیش از اندازه مربوط به ناحیه زیر بغل باشد مشکلات بیشتری به همراه دارد. برای مثال نمی‌توانید به جز لباس‌های تیره لباس‌های دیگری انتخاب کنید، زیرا رد عرق در زیر بغل مشخص می‌شود و ظاهر نازیبایی دارد. این تعریق زیاد، حالتی ناخوشایند دارد و قطعاً اعتماد به نفس را نسبت به ظاهر، کاهش می‌دهد.
درمان‌های زیادی برای تعریق بیش از حد برای ناحیه زیر بغل وجود دارد که شامل دارو، استفاده از دئودورانت‌ها و... است. اما یکی از درمان‌هایی که مؤثر بوده و توسط پزشک انجام می‌شود بوتاکس زیر بغل می‌باشد. به عبارتی با تزریق بوتاکس  زیر بغل عمل‌کرد شیمیایی غدد تعریق کاهش پیدا می‌کند.

 بوتاکس زیر بغل چیست

بوتاکس زیر بغل برای رفع عرق

بوتاکس زیر بغل برای رفع عرق شامل تزریقاتی است که پزشک در مطب انجام می‌دهد. این تزریقات نیاز به آمادگی قبلی یا دوران نقاهت ندارند و به صورت سر پایی و توسط متخصصان پوست انجام می‌شود. برخی از افراد در ناحیه زیر بغل تعریق بسیار زیادی دارند که با دئودورانت‌های معمول نمی‌توانند این مشکل را برطرف کنند و درمان‌های دارویی دیگر هم عوارضی به همراه دارند به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که از بوتاکس زیر بغل برای رفع عرق استفاده کنند. در این روش پزشک متخصص حدود ۵۰ واحد بوتاکس به ناحیه زیر بغل تزریق می‌کند که ماده بوتاکس با محدود کردن فعالیت غدد تعریق، مشکل فرد را حل می‌نماید.

مراقبتهای بعد از بوتاکس زیر بغل

مراقبتهای بعد از بوتاکس زیر بغل مانند مراقبت‌هایی است که هنگام تزریق بوتاکس در نواحی دیگر باید انجام دهید یعنی:

- تا ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس در زیر بغل نباید دراز بکشید.
- ناحیه زیر بغل را بعد از تزریق بوتاکس، ماساژ ندهید.
- از هیچ نوع کمپرس سرد یا گرم استفاده نکنید.
- عضلات ناحیه زیر بغل را منقبض نکنید.

برخی افراد تصور می‌کنند ماساژ دادن محل تزریق بوتاکس باعث می‌شود که تأثیر آن سریع‌تر بروز کند ولی این تصور اشتباه است و نبایست ناحیه‌ای که تزریق بوتاکس روی آن انجام شده، ماساژ بدهید. در رابطه با آمادگی‌های قبل از بوتاکس زیر بغل هم باید بگوییم که از ۳ تا ۴ روز قبل از انجام بوتاکس زیر بغل، این ناحیه را شیو نکرده و یا از روش‌های دیگر برای از بین بردن مو‌های زائد آن، استفاده نکنید. به طور کلی اگر می‌خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید دارو‌های رقیق کننده خون برای شما مضر هستند. پس حتماً پزشک را در جریان قرار دهید که از چه دارو‌هایی استفاده می‌کنید.

عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل

عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل نسبت به روش‌های دیگری که برای کاهش تعریق در این ناحیه انجام می‌شود کمتر است. با این حال ممکن است در بعضی از افراد علائمی بروز کند که معمولاً این عوارض هم جدی نخواهند بود. بنابراین عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل جدی نبوده و شامل موارد زیر می‌باشند:

- درد در ناحیه زیر بغل
- کبودی در ناحیه زیر بغل
- علائمی شبیه به سرماخوردگی
- تنگی نفس
- احساس خستگی در بدن
- سر درد یا درد در ناحیه گردن

موارد ذکر شده از عوارض بوتاکس زیر بغل هستند که بروز آن‌ها تا حدی است که در زندگی عادی فرد، اختلالی ایجاد نمی‌شود. اگر شما تزریق بوتاکس زیر بغل را انجام دادید و شاهد عوارض یا حساسیت‌های شدید بودید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید و از او کمک بخواهید.

 عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل

هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است؟ اگر این سؤال برای شما پیش آمده باشد باید بدانید که هزینه بوتاکس زیر بغل بر اساس تعرفه هر پزشک متخصصی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. علاوه بر این برند‌های مختلفی از ماده بوتاکس در ایران وجود دارد که قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. توجه داشته باشید که بوتاکس دارای دو نوع ۵۰ واحدی و ۱۰۰ واحدی است که برای تزریق در ناحیه زیر بغل، پزشک متخصص معمولاً از نوع ۵۰ واحدی استفاده می کند. یعنی برای هر زیر بغل یک بوتاکس ۵۰ واحدی به کار می رود. البته این مقدار باز هم بسته به جثه افراد متفاوت است، برای مثال فردی با زیر بغل بزرگ‌تر به بوتاکس بیشتری نیاز خواهد داشت.

بوتاکس زیر بغل با تخفیف

بوتاکس زیر بغل با تخفیف معمولاً هر چند وقت یک بار توسط پزشکان یا کلینیک‌های زیبایی به مشتریان، پیشنهاد می‌شود. همچنین در برخی مواقع وقتی از خدمات این کلینیک‌های زیبایی استفاده کنید، هزینه‌های شما در نوبت‌های بعدی یا خدمات دیگر، مشمول تخفیف خواهد شد. همان‌طور که می‌دانید تزریق بوتاکس باید توسط پزشک متخصص انجام شود و کلینیک یا پزشکی که انتخاب می‌کنید حتماً باید مطمئن و منصف باشند، زیرا متأسفانه گاهی دیده می‌شود که بوتاکس‌های نامرغوب به مراجعان تزریق می‌شود که صرفاً به عنوان بوتاکس زیر بغل با تخفیف ارائه شده و صدمات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. بنابراین تنها به هزینه توجه نکنید و آرگومان‌های دیگر را هم در نظر بگیرید.

نظرات درباره بوتاکس زیر بغل

نظرات درباره بوتاکس زیر بغل متفاوت هستند. هر چند که ممکن است افراد بر اساس تجربه شخصی یا تجربه اطرافیان در این باره صحبت کنند، ولی بهتر است نظرات درباره بوتاکس زیر بغل را از متخصصان و پزشکان جویا شوید. سالهاست که از ماده بوتاکس برای مصارف درمانی و زیبایی استفاده می‌شود و این روش‌ها مورد تأیید سازمان غذا و دارو نیز هستند. بنابراین شما می‌توانید با مطالعه و تحقیق، یک پزشک مجرب و منصف را پیدا کنید و بوتاکس زیر بغل را نزد او انجام دهید. همان‌طور که گفتیم نوع تزریقی که پزشک انجام می‌دهد و برند بوتاکسی که برای این کار استفاده می‌کند متفاوت است و قطعاً اگر تمام این موارد طبق استاندارد پیش بروند، مشکل تعریق با بوتاکس زیر بغل، برطرف خواهد شد و عوارض خاصی در پی نخواهد داشت.

 نظرات درباره بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل درد دارد؟

بوتاکس زیر بغل درد دارد؟ اگر تصمیم گرفته‌اید که از بوتاکس زیر بغل برای کاهش تعریق استفاده کنید، ممکن است نگران عوارض یا درد ناشی از آن باشید. بوتاکس زیر بغل یک نوع تزریق است و مانند تمام تزریقات دیگر کمی درد به همراه خواهد داشت ولی این درد غیر قابل تحمل و یا شدید نیست و حتی بعد از انجام آن، عوارض خاصی در پی ندارد. معمولاً درد پس از تزریق بوتاکس بسیار کم است و بعد از دو الی سه روز بر طرف خواهد شد. البته فراموش نکنید که اگر یک پزشک مجرب بوتاکس زیر بغل را برای شما انجام دهد، این درد بسیار کمتر خواهد بود. قبل از اینکه برای انجام بوتاکس تصمیم قطعی بگیرید با پزشک متخصص، مشورت کنید و مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای این روش هستید.

بوتاکس زیر بغل در اصفهان

بوتاکس زیر بغل در اصفهان، توسط دکتر قانعی، متخصص پوست انجام می‌شود. دکتر قانعی با سابقه قابل قبول در این زمینه به شما کمک می‌کند که با روش تزریق بوتاکس زیر بغل، مشکل تعریق بیش از اندازه در این ناحیه را حل کرده و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. برای انجام بوتاکس زیر بغل در اصفهان به وب سایت دکتر قانعی مراجعه نموده و اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاورید. با تحقیق و مطالعه می‌توانید پزشک مجربی را انتخاب کنید و نگران عوارض ناشی از بوتاکس زیر بغل نباشید. مانند هر روش درمانی دیگری، تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز به استاندارد‌هایی دارد که در صورت رعایت نشدن آنها، عوارضی در بدن بروز پیدا می‌کنند.

نوشتن دیدگاه