03136284115

info@drghanei.com

زمان ریزش مو بعد از لیزر

بسیاری از افراد برای خلاص شدن از شر موهای زائد از روش های سریع مانند تیغ یا اپیلیدی استفاده می کنند و به نتیجه دلخواه می رسند ولی پس از مدتی کوتاه باید منتظر دیدن رشد موهای خود باشند.اما اگر اقدام به لیزر موهای خود کنند باید مدتی صبوری کنند و پس از چند هفته موهای آن ها شروع به ریزش می کند.لیزر موهای زائد برخلاف روش های دیگر، روشی دائمی و عالی برای خلاص شدن از شر مو‌های زائد است. افراد زیادی قبل از انجام لیزر، دوست دارند بدانند این پروسه دقیقا به چه شکل خواهد بود. خب تا حدی اتفاقاتی که بعد از لیزر رخ می دهد برای افراد مختلف، یکسان است ولی به دلیل تفاوت‌های ژنتیک و شرایط محیطی ممکن است تا حدودی روند انجام لیزر درمانی متفاوت باشد.

تکنولوژی لیزر مو‌های زائد، بیش از ۲۰ سال است که مورد مطالعه قرار گرفته و این مدت زمان برای تعیین عوارض و انتظارات، کافی می باشد. پس این مطلب را با دقت مطالعه فرمایید و توجه کنید که رعایت نکاتی باعث می شود که بهترین نتیجه را از لیزر درمانی بگیرید.

البته انسان ها هرکدام دارای الگوی رشد متفاوت هستند که در هر فرد این الگوی رشد و الگوی ریزش متفاوت است پس نمی توان برای از بین رفتن موهای زائد یک زمان خاص را مشخص کرد ولی به صورت میانگین می توان گفت که حداقل تعداد جلسات بین 6 و حداکثر جلسات بین 10 الی 12 جلسه است که فولیکول‌ها از بین رفته و رویش آن ها قطع می شود.
لازم به ذکر است که بعد از پایان دوره لیزر برای شارژ مجدد باید 3ماه بعد یک تمدید انجام دهند و بعد 6ماه و بعد سالی یک بار یک جلسه برای شارژ مجدد انجام می شود تا از رویش مجدد مو جلوگیری شود.
نحوه ریختن مو‌های زائد

چگونه لیزر باعث ریختن مو‌های زائد می‌شود؟

لیزر مو‌های زائد به این شکل عمل می‌کند که در اثر تابیدن اشعه لیزر به فولیکول مو و جذب گرمای شدید توسط پیاز موی زائد، اصطلاحا ریشه مو می‌سوزد. البته در همان لحظه اتصال مو به پوست قطع نمی شود ولی تا چند روز بعد، مویی که تحت تاثیر لیزر قرار گرفته باشد از بدن جدا شده و می‌ریزد. البته کار‌هایی مانند اسکراب و لایه بردار‌ها باعث می شوند که این مو‌های زائد خیلی زودتر بریزند. ولی در اینجا تاکید می‌کنیم که به هیچ وجه مو‌ها را دستکاری نکنید و حتی اگر احساس کردید سست شده‌اند، به آنها دست نزنید و بگذارید به حال طبیعی بریزند. اسکراب و شستشوی ناحیه‌ای که لیزر روی آن انجام شده است، مشکلی ندارد ولی ماساژ دادن و دستکاری مو‌های زائد باعث می شود که فولیکول‌ها صدمه ببینند و نتیجه دلخواه بدست نیاید.

چه مدت بعد از لیزر درمانی، مو‌های زائد می ریزند؟

همان طور که می‌دانید لیزر مو‌های زائد، تنها یک جلسه نیست که بتوان دقیق تعیین کرد. لیزر تنها در فاز رشد مو است که روی آن تاثیر می گذارد و فولیکول باید در مرحله کاتاژن باشد تا این تاثیر بوجود بیاید. ناحیه‌ای که قرار است لیزر کنید، چند مو دارد؟ می بینید که به این سوال نمی‌توان جواب داد. به علاوه تمام مو‌های زائد در یک زمان در یک مرحله نیستند پس جلسات لیزر ادامه پیدا می‌کند تا پزشک تشخیص بدهد که دیگر نیازی به تکرار ندارید. ولی به طور کلی می‌توان گفت اولین ریزش مو‌های زائد بین ۳ تا ۷ روز بعد از لیزر درمانی شروع می‌شود. در هر جلسه هم تقریبا ۳۰ درصد از مو‌های زائد در ناحیه‌ای که مد نظر دارید از بین می روند. با این حساب می‌توان گفت که بعد از ۶-۸ جلسه یک نتیجه رضایت بخش خواهید د اشت ولی بعد طبق نظر پزشک شارژ‌های سالیانه انجام می‌دهید که مو‌های زائد برنگردند.

لیزر مو‌های زائد

 آیا کم کردن فاصله، بین جلسات لیزر مو‌های زائد، موثر است؟

گاهی می شنوید که دو هفته بعد از لیزر باید مراجعه کنید و لیزر درمانی انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید. به طور قطع می‌گوییم که این کار اشتباه است. بدن انسان تا میزان خاصی، تحمل اشعه را دارد و بین جلسات لیزر حداقل ۴ هفته باید فاصله وجود داشته باشد. غیر از این، انجام سریعتر لیزر هیچ سودی ندارد چون روند رشد مو‌های زائد به این شکل است و در دو هفته تغییری در آنها ایجاد نمی‌شود. متاسفانه بعضی افراد سودجو برای اینکه هزینه بیشتری در زمان کمتری بگیرند به مراجعه کنندگان پیشنهاد می‌کنند که در فاصله‌های کمتر برای لیزر مراجعه کنند. پس حتما برای انجام لیزر مو های زائد به مراکز و کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و زیر نظر پزشک متخصص این کار را انجام دهید.

 لیزر موی زائد

تاثیر آب و هوا در ریزش مو‌های زائد بعد از لیزر

این هم یکی دیگر از حرف های بی اساس است که درباره لیزر مو‌های زائد گفته می‌شود. ممکن است گرمای هوا کمی باعث رشد بیشتر مو‌ها شود ولی در پروسه لیزر درمانی این تاثیر بسیار ناچیز است و اصلا نیاز به توجه ندارد. پس اگر در یک مرکز لیزر، به خاطر شرایط آب و هوا از شما خواستند که در جلسات بیشتری برای لیزر شرکت کنید، به حرفه‌ای بودن و اعتبار آن مرکز شک کنید.

آب و هوا هیچ تاثیری در روند ریزش مو‌های زائد بعد از لیزر ندارد ولی معمولا افرادی که می‌خواهند لیزر در ناحیه زیر بغل و بیکینی داشته باشند در فصل‌های سرد این کار را انجام می دهند چون در این فصل‌ها، تعریق بدن کمتر است و حساسیت کمتری برای پوست ایجاد می شود. تنها مساله درباره آب و هوا برای لیزر درمانی همین است.

لیزر موی زائد صورت

نحوه ریختن مو‌های زائد بعد از لیزر

نباید انتظار داشته باشید که تمام مو های یک ناحیه بعد از لیزر درمانی، هم زمان بریزند. همانطور که گفتیم مو‌های زائد در فاز‌های مختلف رشد هستند و برای همین جلسات لیزر تکرار می شوند. بنابراین بعد از ۶-۸ جلسه ۹۰ درصد مو‌های زائد از بین می روند و بعد از آن طبق نظر پزشک هر سال یک بار، یک جلسه لیزر انجام می‌دهید و نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

لیزر موی زائد

آیا نوع دستگاه لیزر، در نحوه ریختن مو‌های زائد تاثیر دارد؟

پزشک متخصص بر اساس رنگ پوست و موی شما بهترین دستگاه لیزر را برای شما استفاده می‌کند بنابراین برای افراد مختلف دستگاه‌ها، نتیجه متفاوت دارند ولی باز هم به طور کلی روند درمان همه به یک شکل است و از یک استاندارد پیروی می‌شود.

برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید برای لیزر مو‌های زائد به مراکز و کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. کلینیک تخصصی دکتر قانعی همراه با جلسات مشاوره رایگان بهترین انتخاب است. به سایت مراجعه کنید و بهترین تعرفه‌ها را با پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر ببینید.

نوشتن دیدگاه